DİL SEÇİMİ >

3 Katlı Kurutucular

ADAKURUTMA® kurutucular birçok güvenlik özelliği ile donatılmıştır. Bazıları…

 

 • Gelişmiş oto kontrol sistemi .
 • Boşaltma kapağı sensörü.
 • Dolum sensörü.
 • Alev algılama sistemi.
 • Hava switch emniyeti.
 • Yanma odası sıcaklık emniyeti.
 • ürün sıcaklık emniyeti.
 • Giriş emniyet selenoidi.
 • Acil stop butonları.
 • Gerilim koruma röleleri.
 • 850.000 Kcal’den 1.200.000 Kcal’e kadar ısıtma kapasitesi.
 • 16.000 Kg/s’den  63.000 Kg/s’ye kadar kurutma kapasitesi.
 • 5 ve 6 fan opsiyonu
 • Çevre dostu
 • Uluslararası teknik destek

ADAKURUTMA®  bugünün kurutma ihtiyaçlarını karşılayacak çeşitli model ve kapasitelerde güvenilir ve verimli tahıl kurutucular üretmektedir. Tahıl kurutma sektöründe güvenilir bir marka olan ADAKURUTMA®  kurutucular yüksek performans ve basitleştirilmiş işlem için kullanılabilir en modern özelliklere sahip olarak üretilirler.

 

ADAKURUTMA®  tahıl kurutucular size tamamen kurutma veya kurutma/soğutma seçeneği sağlar. Her iki yöntemde  ADAKURUTMA®  tahıl kurutucular tarafından etkili ve ekonomik olarak uygulanır. Çift brülörlü kurutucularda yanma odalarını birbirinden ayıran bir ayırıcı vardır. Böylece her fan ve ısıtıcı kendi yanma odasına etki eder ve diğeri etkilenmez.

 

Tek ve çift brülörlü tahıl kurutuculara ek olarak ADAKURUTMA®  aynı zamanda 2 ve 3 katlı tahıl kurutucuları üretmektedir. Bu kurutucular sizin kapasite ihtiyaçlarınızı karşılamak için 2, 3, 4, 5 veya 6 brülörlü olarak üretilir.

 

Biz ADAKURUTMA®  olarak geleceğin ürünlerimizin kalite ve güvenilirliğine bağlı olduğunu biliyoruz. Bu yüzden her bir ADAKURUTMA®  tahıl kurutucu fabrikadan çıkmadan önce iyice test edilir. Tüm çalışma elektronik olarak simule edilir ve sevk edilmek üzere paketlenir.

TAHIL DÖNÜŞTÜRÜCÜLER

ADAKURUTMA®  katlı kurutucular için tahıl dönüştürücü adlı sistemi geliştirmiştir. Bu eşsiz sistem tahıl kolonunun iç tarafındaki daha hızlı kuruyan ürünle dış tarafındaki ürünün yerini değiştirerek homojen bir karışım sağlar. Böylelikle nem ve sıcaklık dengelenerek kalite ve verimlilik büyük ölçüde artırılmış olur. Daha dengeli rutubet çıkışı ve buna bağlı olarak yakıt tasarrufu sağlanır.

SERVİS PLATFORMU

Platformlar , merdivenler ve güvenlik kafesleri standarttır ve kurutucuya kolay erişim ve servis imkanı sağlar .

ŞASE DİREKLERİ

Ağır hizmet için tasarlanan genel konstrüksiyon minimum alanda ekstra rijit bir yapı oluşturur.

BUNKER (OPSİYONEL)

Opsiyonel akıllı tasarım: İsteğe bağlı olarak kurutma makinasına akuple edilen bunker sayesinde makinayı dolduran elevatör sisteminin sürekli olarak devreye girip çıkması engellenir. Böylelikle yükleme sisteminin daha verimli ve uzun ömürlü olması sağlanır. Müşteri ihtiyaçlarına göre 5 m³ ve 8 m³ olmak üzere iki farklı ürün alma kapasitesine sahiptir.

BRÜLOR

LPG ve doğalgaz ile çalışabilen çok noktadan püskürtmeli sekizgen brülör, yüksek kaliteli paslanmaz çelikten üretilmiş olup yüksek ve düşük alevde çalışma özelliğini sunar. Otomatik ateşlemelidir. Otomatik alev algılayıcısı ve emniyet selenoidi sayesinde tam güvenli çalışır. Yakıt buharlaştırıcısı (LPG için) maksimum yanma verimini sağlamaktadır.

ELEKTRİK PANOSU

PLC kontrollü pano, otomatik veya manuel çalışma ve verilen programı 3 dilde (Türkçe-İngilizce-Rusça) kullanma imkânı sunar. Kullanımı kolay LCD dokunmatik ekran ile tüm operasyon yönetilebilmektedir. Arıza halinde yazılı ve sesli olarak uyarı yapar, böylece arızalara kısa surede müdahale edilebilir.  Çok noktadan ürün ısı kontrol ve emniyet sistemi; yanan gazın ısısını algılayarak gerekli hallerde sistemi devreden çıkarıp güvenli olarak çalıştırır. Yıldız makara devrini gösteren invertör ile yıldız makaraların hızı ayarlanabilmektedir. Ayrıca makinenin önünde ve arkasında bulunan emniyet butonları acil durumlarda makineyi tamamen durdurmaktadır.

GÜÇ DAĞITIM KUTUSU

Güç dağıtım paneli galvaniz sacdan imal edilerek dış ortamda çalışacak şekilde izole edilmiştir.  Tüm elektrik bileşenleri geçici voltaj dalgalanmalarına karşı korunmuştur. Emniyetli kurulum ve bakım hizmeti için bir ana güç şalteri standart olarak sunulur. Acil durumlarda kurutucunun derhal durdurulması için elektrik panosunun dışında biri kurutucunun ön tarafında diğeri arka tarafında olmak üzere 2 adet acil stop butonu bulunur.

MANUEL KONTROL SİSTEMİ

Biz ADAKURUTMA® olarak kurutulacak tahılın ne kadar değerli olduğunu biliyoruz. Bu yüzden PLC sisteminde oluşabilecek herhangi bir arızanın kurutma işlemine ara vermemesi için standart olarak tüm ADAKURUTMA® tahıl kurutucular manuel kontrol sistemi üzerinde olarak sunulur. Bu sistem basit anahtarlar ile tüm kurutucu fonksiyonlarının manuel kontrolünü sağlar. Manuel kontrol sistemi PLC den tamamen bağımsızdır.

YAN SACLAR

İç ve dış delikli saclar AISI 430 paslanmaz çelikten imal edilmiştir. Delik çapları kurutulacak ürüne göre tespit edilmektedir.

MERDİVEN  VE ÜST YÜRÜYÜŞ YOLLARI

Makinenin arkasında bulunan merdiven makinenin üst bölümüne ulaşmasına sağlar. Gerektiğinde makinenin iç bölümüne girmek için arka kapaklar büyük olarak imal edilmiştir. Makinenin üst kısmındaki yürüyüş yolu, rahat ve güvenli bir şekilde çalışma imkânı sunacak şekilde tasarlanmıştır.

FANLAR

Hatalı hava akımı ve basıncı ile çok hızlı ya da yavaş kurutma tahıl kalitesini ve kurutucu verimliliğini düşürür. ADAKURUTMA® kurutucularda kullanılan açısı ayarlanabilir  aksiyel fanlar geniş statik basınç aralığında çalışarak  yüksek hava akışı sağlar ve buda  oldukça düşük operasyon ve enerji maliyeti avantajını getirir.

YILDIZ MAKAR

Redüktörlü motor, zincir dişli sistem ile hareketi yıldız makaralara iletir. İnvertör yardımıyla istenilen devir ayarlanarak dozajlama sağlanır. Yildiz makaralar elektriksel olarak ters dönüş yaptırılarak biriken tortuların temizliği sağlanır. Büyük ve geniş iç kapaklar alt helezona ve yıldız makaralara kolay erişim sağlar. Böylece temizlik ve bakım rahatlıkla yapılabilmektedir. Alt ve üst helezonları tutan askılı yataklar ve helezon mili arasında kestamit malzeme kullanılarak asınma engellenmis ve  uzun ömürlü çalışma sağlanmıştır.

KOLAY ERİŞİM

Büyük iç kapaklar  boşaltma helezonuna  kolay erişim sağlar. Kurutucunun arkasındaki geniş kapılar temizlik için kolay erişime ve rahat çalışmaya izin verir.

* Verilen kurutma kapasiteleri mısır içindir. Kapasiteler hava koşulları, ürün yoğunluğu, ürün boyutu v.b. gibi nedenlerle değişiklik gösterebilir.

ÇELİK KARDEŞLER LTD. ŞTİ.

Çökekler Mah.Ankara Cd. No: 487 Sakarya / TÜRKİYE Tel  : +90 264 379 32 54 / info@adakurutma.com.tr